V rámci Světového dne první pomoci jsme se s žáky kroužku MLADÝ ZDRAVOTNÍK účastnili 14. 9. DNE BRANNÉ PŘÍPRAVY ve Vimperku v parku Volyňky.

Naším úkolem byla ukázka PRVNÍ POMOCI na jednom ze stanovišť. Žákyně byly namaskované - měly zranění ze srážky na bruslích a skateboardu, vše vypadalo opravdu  reálně. Školy a školky, které se přišly podívat, si tak mohly vyzkoušet první pomoc v akci a něco se také přiučit, za odměnu dostávaly drobné dárečky.

V parku byly všechny složky IZS - Hasiči, Policie, Městská Policie, Záchranná služba, také Jihočeská brigáda kynologů, zdravotní pojišťovna a hlavní organizátor ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ.  Žákům se celá akce moc líbila, dostali dárečky a těší se na příští rok.

Mgr. Jana Hlinková

den branne pripravy 10