Den stromů je svátek, který se slaví po celém světě. Datum oslav Dne stromů se liší podle klimatických podmínek jednotlivých zemí. V Česku připadá na 20. října.

My, prvňáci, jsme s paní učitelkou vyrazili 20. října 2023 na poznávací vycházku do okolí školy. Blízké i vzdálené okolí má naše škola opravdu nádherné. Právě ta úžasná a krásná příroda okouzlila naši paní učitelku nejvíce, když v Šumavských Hošticích začala před 23 lety učit. My moc velkou vzdálenost neušli, protože jsme se zastavili téměř u každého stromu, řekli jsme si, jak se jmenuje, jaké má plody apod. Ještě se nám to dost plete, ale my se to naučíme. Pracujeme totiž na tom stále. Obdobnou vycházku jsme si zopakovali 7. listopadu. To jsme se stihli i trochu proběhnout. A 8. listopadu jsme si zkusili ve třídě, jak si názvy stromů pamatujeme a jestli víme, který strom je jehličnatý a který je listnatý.

Těšíme se na další vycházky a poznávání přírody. Vždyť příroda je opravdu bohatá na zážitky a poskytuje mnoho radosti.

Prvňáci a PhDr. Miluše Janoušková

den stromu v 1. tride1