Naše škola dostala písemné poděkování a dárky pro prvňáky za účast žáků v soutěži Staň se novinářem, kterou vyhlásil Krajský úřad Jihočeského kraje společně se společností EKO-KOM, a.s. a  SYNDKÁTem JIHOČESKÝCH NOVINÁŘŮ.

V rámci výchovy k občanství soutěžili loňští osmáci a deváťáci. Měli za úkol napsat novinový článek, fejeton, reportáž či rozhovor a přesvědčit dospěláky, aby začali poctivě třídit odpady.

Ocenění za svoje práce dostali osmáci a deváťáci v podobě dárků pro prvňáky (batoh s mnoha předměty, které se prvňákům hodí při startu do jejich nové etapy života).

Milí osmáci a deváťáci! Vlastně…. , milí deváťáci loňští a milí deváťáci současní! Jste úžasní! Děkuji vám za reprezentaci školy a za to, že jste vyhráli úžasné dárky pro mladší spolužáky!

Je pěkné, vlastně symbolické, že práce „deváťáků“ byla oceněna dárky pro prvňáky. Proč symbolické? Protože dárky za úspěch v soutěži dostala škola pro žáky v pátek 31.8.2023… a deváťáci vítali a odváděli prvňáky v pondělí 4. září do třídy. Deváťáci se 4. září v 7.55 dozvěděli, že vyhráli dárky pro prvňáky. A v 8.05 výhru svým prvňákům předali, chvilku před tím, než se společně s nimi vypravili špalírem všech ostatních žáků školy do třídy.

Z úspěchu mám obrovskou radost! Kombinace slohového cvičení, ekologické výchovy, socializačních aktivit … chuť zahrát si na novináře, snaha pomoci, protože víme, že tříděním odpadů se ušetří energie, porovnat svoje novinářské schopnosti (a originálně zpracovat zadané téma) se žáky jiných škol Jihočeského kraje a zdravé sebevědomí při cestě za výhrou....

Mgr. Petra Vaňková

zahajeni skolniho roku 40