EXKURZE 2. a 3. ROČNÍKU DO ZOO HLUBOKÁ NAD VLTAVOU DNE 22. ZÁŘÍ 2022

Ve čtvrtek 22. září nás čekal příjemný den. My, žáci 2. a 3. ročníku, jsme jeli za odměnu do ZOO.

Jely s námi bývalá třídní učitelka paní Miluše Janoušková a paní asistentka Gabriela Šindelářová. Počasí nám přálo, viděli jsme velké množství zvířat, dokonce nám krásně pózovali tygři. Den jsme si náramně užili.

A jestli se ptáte, za co byla ta odměna, tak zde je vysvětlení:

Minulý školní rok jsme se podruhé zúčastnili soutěže Lesy a příroda kolem nás v kategorii Ručně vyrobená knížka o lese. Ve školním  roce 2020/2021 jsme vyhráli druhé místo a teď to bylo místo třetí z celého Jihočeského kraje. Umístění je velice hezké, protože v kategorii Ručně vyrobená kniha nejsou odstupňovány věkové kategorie. Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích. Cenu za oba ročníky (v té době 1. a 2. ročník) jela převzít paní asistentka Šindelářová. Žáky a žákyně zastupovala Kristýna Chvostová. Výhrou byla vstupenka do ZOO Hluboká pro celý 1. a 2. ročník. V červnu už jsme exkurzi nestihli, ale o to více jsme se mohli těšit na září. Už se také těšíme na další ročník soutěže a je to pro nás výzva. Chybí nám ještě první místo, tak snad se nám to povede!

PhDr. Miluše Janoušková

Prvňáci a druháci byli pod vedením paní učitelky a paní asistentky úspěšní a odměna byla vskutku zasloužená. Děkuji všem za účast v soutěži a za reprezentaci školy. Z úspěchu mám obrovskou radost.

Mgr. Petra Vaňková