Zážitek pro žáky 6. a 8. ročníku

Ranní vstávání a cesta rychlíkem nebyly překážkou pro žáky 6. a 8. ročníku, kteří se vydali na exkurzi do Techmanie Plzeň. I přes brzkou hodinu se žáci nadchli pro příležitost prozkoumat svět vědy a techniky.

Do hlubin Mezinárodní kosmické stanice ISS

Žáci se mohli ponořit do jediného trvale obydleného místa mimo naši planetu Zemi - Mezinárodní kosmické stanice (ISS). Tento kosmický komplex jim otevřel své brány a přiblížil jim neuvěřitelný svět vesmíru. Během exkurze se dozvěděli, proč si astronaut nemůže dopřát klasickou sprchu ve vesmíru, proč nejsou brambůrky nejvhodnější svačinou a jaké výzvy přináší každodenní život na stanici. Prozkoumali vliv vesmírného prostředí na lidské tělo a odhalili spoustu dalších zajímavostí týkajících se života ve vesmíru. Po celou dobu žáci pomocí svých mobilních telefonů odpovídali na nejrůznější otázky a na úplný závěr návštěvy kosmické stanice byla soutěž, kdy se žáci předháněli v rychlosti a přesnosti jejich odpovědí na stanovené otázky. Vítězem za 8. ročník se stal Šartner Tomáš a za 6. ročník Hanzal Vojtěch.

Největším hitem se stala expozice robotiky, kde si žáci mohli vyzkoušet programování jednoduchých robotů a sledovat, jak jejich pokyny ožívají v pohybu. Další zajímavou zastávkou byla virtuální realita, která přenesla žáky do úžasného digitálního světa plného dobrodružství.

Během exkurze se žáci dozvěděli mnoho nových informací o technologiích a vědě, které každodenně ovlivňují náš svět. Zážitek z Techmanie Plzeň byl pro všechny účastníky nejen poučný, ale také inspirativní.

Všechny fotografie zde

01_techmanie_plzen