Naše škola ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice se v letošním školním roce přihlásila do pilotování nové řady interaktivní sady pro výuku anglického jazyka s původním názvem Forest Friends. Vzhledem k tomu, že výuka angličtiny je v učebním plánu až od třetí třídy, proběhla výuka pro první a druhý ročník formou kroužku. Díky zapojení do pilotování měli všichni žáci učební materiály pro tento rok úplně zdarma. Během roku jsem vyhodnocovala a zasílala postřehy z výuky dle nových a průlomových materiálů autorskému vydavatelství, navíc bylo potřeba přejmenovat název učebnice z důvodu autorských práv na jiný název. Zúčastnily se všechny pilotující školy a téměř jednohlasně jsme se shodli na názvu Nutty´s English. V příštím roce máme možnost zapojit se do pilotování další zkušební řady, tentokrát pro pokročilejší angličtináře, a já pevně věřím, že bude o kroužek angličtiny stejný zájem jako loni.

Mgr. Monika Turková, DiS.

Forest Friends 1 - lekce 1&2 - Metodicka prirucka - jana ...