Kariérový workshop „Moje profese“.

....na jeden den pekařem.

Workshop v Pekařství Cais byl velmi zajímavý a přínosný.

Žáci 7. a 8. ročníku si nejprve prošli s doprovodem celou výrobu i expedici a se zájmem sledovali práci jednotlivých pracovníků při výrobě pečiva. Poté si sami vyzkoušeli např. plnění koblížků, válení chleba, tvoření housek. Uvědomili si, že práce v pekárně je náročná a zodpovědná.

Na závěr si pochutnali na koblížku s jahodovou marmeládou a na housce, kterou si sami upekli.

V rámci dlouhodobé spolupráce s Jhk Prachatice, s paní ředitelkou Kateřinou Třískovou, a v rámci implementace dlouhodobého záměru Jihočeského kraje mají žáci naší školy možnost pravidelně navštěvovat firmy v blízkém okolí a vyzkoušet si různé profese, různá řemesla a mají možnost vidět provoz navštívených firem, což jim pomáhá v rozhodování, čím by chtěli jednou být.

Všechny fotografie zde

05_exkurze_ndo_pekarstvi_cais