Žáci osmého ročníku se při hodinách německého jazyka ponořili do svých německých projektů – Deutsch Projekt. Tento projekt však není o městech, či historii německy mluvících zemí (Německo, Rakousko, Švýcarsko), ale o něčem mnohem osobnějším – o žácích samotných.

Každý žák představil ve svém projektu zájmy, rodinu, oblíbené aktivity, kamarády nebo domácí mazlíčky. Žáci pracovali s nadšením a péčí, aby své příspěvky co nejlépe zpracovali. Doplnili je fotografiemi nebo kresbami. Při prezentacích se zajímali o příběhy svých spolužáků a četli si o jejich zájmech, rodinách, kamarádech. Společně vytvořili atmosféru, kde se učení stalo zábavou, žáci se zasmáli a kladli si vzájemně otázky, které je zajímaly.

Nástěnka s projekty visí na chodbě školy, kde má každý možnost se na ni podívat.

Ostatní žáci, a dokonce i učitelé se zastavují, aby prozkoumali jedinečné příspěvky svých spolužáků - „osmáků“. Tato otevřená prezentace umožňuje všem získat lepší povědomí o svých spolužácích a kamarádech a navzájem se lépe poznávat, což posiluje komunitní duch naší „rodinné“ školy.

Mgr. Drahomíra Svobodová

Všechny fotografie zde