aneb prvouka v terénu

Učivem prvouky 3. ročníku je kromě jiného učiva také získávání znalostí o obci, ve které se nachází naše škola. A jak lépe naši obec poznávat, než přímo v terénu? V pátek 7. října 2022 se žáci 3. ročníku společně s paní učitelkou Janouškovou vypravili za poznáním. Děti vytvořily trojice a každá trojice měla za úkol samostatně vyplnit pracovní list. Na něm se nacházely různé úkoly z terénu. Žáci museli „vypátrat“ úřední hodiny starosty obce, otvírací dobu pošty, čas, kdy se vybírá poštovní schránka, místa, na která se dá dojet autobusy přímo ze Šumavských Hoštic aj.

Zjistili jsme spousty informací, užili si čerstvého vzduchu, prošli se, zkusili si spolupráci ve skupinkách. Než jsme se nadáli, byl konec vyučovací hodiny. Určitě si podobnou hodinu někdy zopakujeme. Třeba při orientaci v krajině, poznávání rostlin apod.

Napsala PhDr. Miluše Janoušková

Další z mnoha zážitkových a akčních hodin, které pro své žáky učitelé naší školy připravují.
Děkuji paní učitelce za připravenou a realizovanou výpravu za poznáním. Žáci při výpravě za poznáním rozvíjeli různé kompetence důležité pro osobní rozvoj. Věřím, že se všem výprava líbila.

Fotografie z výpravy najdete také ve fotogalerii.

Petra Vaňková

o nasi obci v obci aneb prvouka v terenu  01