Žáci 1., 3. a 5. ročníku se zapojili do dopravně bezpečnostního projektu „Porozumíš, neohrozíš“ spolufinancovaného z fondu Zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Projekt mimo jiné cílí na zranitelné účastníky silničního provozu, kterými děti základních škol bezesporu jsou.

V rámci projektu žáci viděli atraktivní krátká, avšak sdělením obsažná, a přitom i vtipně pojatá animovaná videa a také dva krátké hrané spoty. Spoty se věnují tématu vodorovného značení pro cyklisty, pochopení a respektu v provozu a mrtvému úhlu.

Videa byla využita v rámci primární prevence na téma: JAK SE CHOVAT NA SILNICI.

Žáci se účastnili projektu se zájmem. Věřím, že jsme prostřednictvím zajímavého projektu přispěli k většímu porozumění pravidlům silničního provozu a bezpečnosti dětí na silnicích, ať už se pohybují na kolech, koloběžkách, či různých elektro variantách sami, s kamarády či s rodiči, případně i na akcích se školou.

01_dopravne_bezpecnostni_projekt
02_dopravne_bezpecnostni_projekt