Dne 22.5.2024 proběhla ve škole pro žáky 8. ročníku přednáška Policie České republiky. Hlavním tématem byla trestní odpovědnost, zapojení do kolektivu, vedení ke vzájemné spolupráci, ke kamarádství a pomoci – s přihlédnutím na rizikové faktory konkrétního věku. V rámci přednášky mohli žáci klást policistům otázky. Dotazy žáků se týkaly různých oblastí života, například jízdy na motorce, na čtyřkolce, sousedských vztahů, vlastnických práv, práce policie … Jednotlivé odpovědi na dotazy byly promítnuty do trestní odpovědnosti, kdy se žáci seznámili s tím, jakým způsobem je protiprávní jednání ve vztahu k jejich věku řešeno. Při přednášce policisté využili svých zkušeností z praxe.

Cílem preventivní přednášky bylo, aby žáci získali informace a rady, které pak mohou uplatnit v praktickém životě. Věřím, že získané informace se jim dobře zúročí.

Přednášku pro žáky realizovali por. Ing. Štěpánka Schwarzová, por. Bc. Lukáš Tesař a nprap. Jiří Krejčí.

Děkujeme.