Projektový den na SŠ ve Vimperku pro žáky VIII. třídy

14. 2. 2024 navštívili žáci Střední školu ve Vimperku, aby se seznámili s obory, které se vyučují na nejbližší střední škole. Nabídka je velká. Ve Vimperku mohou studovat žáci po ukončení základní školy ve tříletých učebních oborech  technických, zemědělských, ale také v oborech služeb. Zároveň nabízejí dva obory pro žáky s diagnostikovanými poruchami učení, ale ve Vimperku nabízejí i dva čtyřleté maturitní obory a maturitní nástavbové studiu.

Naši žáci se podívali do odborných dílen, kde si mohli vyzkoušet zapojit „blikačky“, svařit plastové trubky, pájení atd. Chlapci si mohli vyrobit píšťalky a řetízkové náramky.

Děvčata se podívala do kadeřnického salónu, kde jim studentky oboru kadeřník, vizážista vytvořily krásné účesy. Pak se přesunula děvčata do kuchyňky, kde si zkusila udělat, palačinky, vafle a lívance. Vše připravila do malé jídelny, a když přišli chlapci, společně si na tom pochutnali.

Celý den byl pro žáky zajímavý. Někteří si uvědomili, že všechny profese jsou důležité, protože se navzájem doplňují.

Odjížděli z Vimperku s myšlenkou, že už v příštím roce se budou muset rozhodovat o tom, kam si poddají přihlášky k dalšímu studiu.

Ing. Anna Olahová

01_projektovy_den_a_osmaci