7. ZÁŘÍ 2022

MEZINÁRODNÍ DEN CHARITY

S dětmi jsme se snažili projevit úctu a podporu jednotlivcům i organizacím celého světa, které usilují o pomoc potřebným. Povídali jsme si o organizacích i jednotlivcích, kteří vyvíjejí dobrovolnické aktivity za účelem pomoci jiným. Ukazovali jsme si místa zničená tornádem, záplavami, hladomorem, nemocné děti, které nemají vodu a nemohou chodit do školy.

Každý se měl zamyslet nad tím, jak pomoci i jako malý občan této země druhým, kteří to potřebují.

V tomto projektu vyrobily děti také pomyslné dárky s velkým přáním a imaginárně je vyslaly světu a všem potřebným. Každý napsal na ten svůj dárek, komu, kde a jak pomoci. Z vyprávění také vyznělo, jak spousta rodičů našich dětí v těchto ročnících pomáhá ostatním lidem a jednotlivcům.

26. ZÁŘÍ 2022

SVĚTOVÝ DEN SRDCE

Světový den srdce, který připadá na 29. září, vyzývá k péči o jeden z nejdůležitějších orgánů v těle a k včasnému řešení případných potíží. S dětmi jsme si 26. září povídali o udržování zdraví, prevenci a nenahraditelnosti zdraví. O zdravém jídelníčku, otužování a aktivním pohybu.

Každý vyprávěl o sobě a své rodině, co vše dělají pro své zdraví, pro svůj život. Svými v danou dobu momentálními pocity, jak se cítí být zdravý, vyjádřili barvou své osobní srdce.

Mgr. Veronika Vačkářová