Projekt ve třídě 2. a 4. ročníku

Světový den dětí, který můžeme znát také pod úředním názvem Výročí Úmluvy o právech dítěte, je den, kdy si máme připomenout, že děti mají svá práva. Tento den navazuje zejména na Světový den prevence týrání a zneužívání dětí.

S žáky jsme si povídali o životě dětí, které nemají zrovna šťastné dětství, jsou vážně nemocné nebo nemohou chodit do školy.

Děti si mohly celý tento týden vybírat z nabídnutých aktivit, co chtějí dělat. Hráli jsme florbal a vyráběli jsme pavouky pro štěstí všech dětí na celém světě.

Mgr. Veronika Vačkářová

Věřím, že si žáci projektové dopoledne užili.

Děkuji paní učitelce za realizaci projektu.

Témata dětských práv a šťastného dětského života zařazujeme průběžně do výuky a výchovy všech ročníků, aby žáci věděli, že práva jsou pro všechny, a aby svá  svá práva, svobody a povinnosti průběžně poznávali. Mgr. Petra Vaňková