Zdroj informací:

Prachatický deník.cz https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/prijimacky-devataci-stredni-skoly-prachatice-202.html?cart_id=97fb5d43-1118-4df2-a5d4-7264f8c61ac0&login=1

Cituji:

"Tohle je pět základních škol v okrese, jejichž žáci mají v průměru let 2017 až 2023 největší procento správných odpovědí. Výsledky se týkají přijímaček z matematiky a českého jazyka na čtyřletá studia. Jde o průměrné procento dobře vyřešených úkolů z matematiky nebo českého jazyka žáky na dané škole v přijímacích testech za posledních pět let. Číslo 50.00 tedy znamená, že žáci vyřešili v průměru polovinu přijímacího testu. Tabulku v kategorii matematika doplňuje Základní škola Lhenice a pětici v kategorii český jazyk pak ještě Základní škola v Netolicích.

Podle Cermatu byli vůbec nejúspěšnějšími v uplynulých pěti letech žáci ZŠ Čkyně, Zdíkov, Šumavské Hoštice nebo Vlachovo Březí. Deváťáci odtud zařadili své školy do tabulky úspěšnosti řešení testu jak v matematice, tak v českém jazyce. Pokud šlo o úspěšnost v matematice žádná ze zmíněných škol na Prachaticku nepřesáhla ale hranici padesáti procent.

Matematika:
Základní škola a mateřská škola Čkyně: 49,50 %
Základní škola profesora Josefa Brože, Vlachovo Březí: 46,71 %
Základní škola a mateřská škola Šumavské Hoštice: 45,33 %
Základní škola a Mateřská Zdíkov: 44,35 %
Základní škola a mateřská škola Lhenice: 43,30 %

Český jazyk:
Základní škola a mateřská škola Zdíkov: 64,02 %
Základní škola a mateřská škola Čkyně: 62,69 %
Základní škola, Netolice: 60,11%
Základní škola a mateřská škola Šumavské Hoštice: 59,90 %
Základní škola profesora Josefa Brože, Vlachovo Březí: 57,65 %

Jde o průměrné procento dobře vyřešených úkolů z matematiky nebo českého jazyka žáky na dané škole v přijímacích testech za posledních pět let."

Více informací najdete zde