Informace o dotačním programu Jihočeského kraje „My v tom Jihočechy nenecháme“

Podrobnosti zde

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo dotační program pro nízkopříjmové skupiny "My v tom Jihočechy nenecháme". Cílem programu je podpořit rodiny s dětmi (s trvalým pobytem na území Jihočeského kraje), které jsou ohroženy kombinací vysoké inflace a nárůstu cen energií.

PRO KOHO JE PODPORA URČENA

Podpora je určena pro rodiny s dětmi ve věku od 3 do 19 let (k 1. 8. 2022), v případě, že ke dni podání žádosti nemá žák ukončené středoškolské vzdělání.

Děti, resp. mládež, musí mít trvalý pobyt v Jihočeském kraji k 1. 8. 2022. Podpora bude poskytnuta na kompenzaci úhrad k zachování účasti na školních a mimoškolních aktivitách dětí a mládeže (sportovních, zájmových, aj.), na školní stravování, ubytování na internátech či ambulantní a terénní sociální služby.

Možno využít například na LVVZ v lednu 2023.

Podporovány budou děti s trvalým pobytem v Jihočeském kraji žijící ve společné domácnosti, v níž je:

• pobírána dávka "Přídavek na dítě" (alespoň v některém měsíci roku 2022) nebo
  • pobírána dávka "Příspěvek na bydlení" (v prvním nebo druhém čtvrtletí roku 2022) nebo
  • čistý měsíční příjem připadající na člena domácnosti je ve výši maximálně 13 000 Kč včetně; Do příjmů jsou započítávány příjmy z výdělečné činnosti (příjmy ze závislé činnosti včetně DPP nebo DPČ), OSVČ, výsluhový příspěvek, příjmy z dávek nemocenského pojištění (např. peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné, nemocenská), rodičovský příspěvek, skutečné obdržené výživné, příjem z pronájmu, příjem z kapitálového majetku, podpora v nezaměstnanosti či v rámci rekvalifikace, případně starobní, vdovský/vdovecký, sirotčí či invalidní důchod. aj.).

PODMÍNKY PRO PŘIZNÁNÍ PODPORY A CO JE TŘEBA DOLOŽIT NA PŘEDEPSANÝCH FORMULÁŘÍCH

Podmínkou pro přiznání a vyplacení podpory je,

1. že zákonný zástupce podporované osoby a jeho manžel/druh/partner není ke dni podání žádosti o podporu déle než 6 měsíců veden v evidenci uchazečů o zaměstnání (a doloží potvrzení úřadem práce na formuláři viz příloha č. 6 Pravidel)
  2. že zákonný zástupce podporované osoby pobírá příspěvek na bydlení nebo přídavek na dítě (a doloží „Příspěvek na bydlení“ nebo „Přídavek na dítě“ potvrzením z úřadu práce – viz příloha č. 6 Pravidel na webu).
  3. pokud není ve společné domácnosti, kde žije podporované dítě, pobírána dávka „Příspěvek na bydlení“ nebo „Přídavek na dítě“, je nárok na podporu prokazován výší příjmů na stanoveném vzorovém formuláři žádosti o podporu viz příloha č. 7 Pravidel.

Podporovaná osoba nesmí čerpat současně podporu v dotačním programu Jihočeského kraje na podporu rodin s dětmi do 3 let věku, resp. 8 let věku, pobírajících příspěvek na péči.

V polovině října vás budu informovat a sdělím podrobně, co je třeba doložit a do jakého termínu.

JAK O PODPORU POŽÁDAT zde

Žádosti o podporu (finanční příspěvek) podávají rodiče nebo zákonní zástupci prostřednictvím organizace, která provozuje podporované aktivity.

1. Zájemci o podporu doloží organizaci, u které chtějí čerpat podporovanou aktivitu, vyplněný formulář "žádost o podporu" včetně požadovaných příloh o pobírání příspěvku na bydlení, přídavku na děti, příp. s potvrzením o čistém měsíčním příjmu (viz formulář žádosti o podporu a formuláře k doložení čistého měsíčního příjmu – najdete na webu JčK)

2. Organizace zkontroluje nárok na podporu a předložené doklady od zákonných zástupců dětí.

Podporu dostane organizace, nedostane ji zákonný zástupce.

Doporučuji prostudovat na webových stránkách zde

Školy, případně jiné organizace mohou zprostředkovat žádosti.

Naše škola vyřízení žádostí zprostředkuje. Rodiče doloží veškeré podklady – viz výše (upřesníme do poloviny října). Termín odevzdání podkladů škole upřesním, pravděpodobně konec listopadu.

Petra Vaňková, ředitelka školy