Květen ve školce byl pestrý. V květnu slaví svátek všechny maminky. My jsme pro ty naše vyrobili domácí pampeliškový sirup a každé dítě svojí mamince zasadilo kytičku. Dárečky dostaly maminky na besídce, která se uskutečnila ve čtvrtek 9.5.2024 v MŠ. Sice se říká, že samochvála není nic hezkého…. Ale nám se besídka opravdu povedla!

V úterý 14. 5. 2024 nás čekal Mediální projekt – Jak se kočička chtěla stát reportérkou. Tento den jsme si mohli vyzkoušet, jaké je mluvit do kamery, vystupovat v televizi… Kdo se bál, nebo styděl, tak mu pomohla kočička Micinka, která si se vším věděla rady.

O týden později tedy v úterý 21.5.2024 jsme měli ve školce další návštěvu. Přijela za námi zábavná paní a pán, který nám vyprávěli o zvířátkách, která žijí na Šumavě. O zvířátkách jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí, pokoušeli jsme se je napodobovat, nakonec jsme si vymalovali obrázek, tak jak ho vidí vlk. Pro někoho to bylo snadné a jiného zase obtížné …

Květen utekl jako voda. Zažili jsme spoustu společného dobrodružství, které nám nikdo nevezme. Květne, tak zase za rok!

Za školku napsala: Marie Pixová

Fotografie zde